search_icon.alt

Polski / English
/

cart_icon.alt

Koszyk jest pusty

Columbia

Buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY-Black Rocket

opinie kupujących pozostaw opinię
459,90zł
Wybierz kolor
Buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY-Black Lux
Buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY-Monument Zour
Buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY-Steel Antique Moss
Buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY-Pebble Voltage
Buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY-Ti Grey Steel Bright Cooper
Wybierz rozmiar

Towar jest niedostępny. Powiadom mnie, kiedy się pojawi.

Podaj adres email:
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Sklep moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie.
Wybrany przez Ciebie wariant produktu jest obecnie niedostępny.

Buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY super lekkie, wszechstronne z zastosowaniem nowoczesnej technologii OutDry®. Buty wykonane z lekkiej siateczki zgrzanej z tekstylnymi wzmocnieniami a co najważniejsze posiadają membranę OutDry®. Jest to całkowicie wodoodporna membrana ,woda zatrzymuje się na zewnętrznej powierzchni buta. OutDry® tworzy większą przestrzeń suchego powietrza pomiędzy stopą i wodoodporną barierą. To redukuje ryzyko skroplenia nadmiaru potu i pomoga w utrzymaniu stałej temperatury skóry stopy.


Dlaczego buty męskie Columbia PEAKFREAK XCRSN II XCEL LOW OUTDRY:

 

Cholewka:

  • zgrzane ze sobą lekka siateczka z tekstylnymi wzmocnieniami
  • membrana OutDry™ - wodoodporna, oddychająca konstrukcja o najwyższych parametrach
  • syntetyczne wzmocnienie palców

Podeszwa środkowa:

  • Techlite™ - doskonale amortyzuje wstrząsy i uderzenia oraz stabilizuje stopę

Podeszwa zewnętrzna:

  • Omni-Grip™ - doskonała przyczepność na śliskiej powierzchni

Waga: rozmiar 9 (US) para - 358 g
 
Poprzez swoją nowoczesność i innowacyjność membrana OUTDRY przewyższa pod każdym względem tradycyjne membrany skarpetowe. Poniżej kilka najważniejszych:


 Wodoszczelność
Poprzez innowacyjną technologie membranowania membrana OUTDRY ma zdecydowanie lepsze właściwości wodoszczelne niż membrany typu Goretex. Dzięki maszynie do laminowania 3D cały proces umieszczenia membrany w bucie trwa kilka sekund. W tej technologii nie używa się maszyny do szycia, nie ma żadnych szwów przez które może przenikać woda. Dzięki temu buty są całkowicie wodoszczelne.

 paroprzepuszczalność
W tym parametrze membrana OUTDRY także ma dużą przewagę nad konkurencją dzięki zastosowanej technologii membranowania. Aby móc zastosować w bucie membranę skarpetową np. Goretex trzeba najpierw uszyć z tej membrany „skarpetę” – już pojawiają się elementy, które trzeba ze sobą zszyć – w ten sposób powstają szwy, które trzeba zabezpieczyć – czyli trzeba użyć kleju i je najprościej rzecz ujmując zakleić. Następnie taką skarpetę z membrany trzeba wszyć do wnętrza buta i tutaj znów mamy szycie i znów mamy klejenie. Te wszystkie zabiegi w postaci szycia i klejenia w dużym stopniu ograniczają paroprzepuszcalność. Nie wymyślono do tej pory kleju, który przepuszczałby powietrze. Membrana OUTDRY jest technologią bezszwową i bezklejową dzięki temu but „oddycha” całą swoją powierzchnią a nie tylko nie klejonymi elementami.

 waga
Wagę buta najbardziej doceniają ci, którzy musieli przez wiele godzin chodzić w ciężkich, nasiąkniętych wodą butach w dodatku w trudnym terenie. Jak pokazują badania obuwie potrafi zwiększyć dwukrotnie swoją wagę właśnie poprzez nasiąkanie. Nie wszyscy wiedzą ale na rynku nie ma skór wodoszczelnych tylko skóry o ograniczonej wodoodporności. Użycie w butach nawet tych najlepszych nie daje żadnych gwarancji, że po kilku godzinach chodzenia w mokrym terenie buty nie przemokną. Gwarancją wodoszczelności ma być właśnie membrana. Nasuwa się pytanie ale co ma w takim razie membrana do nasiąkania skóry i do wagi. Odpowiedź jest bardzo prosta – nie sama membrana ma znaczenie co sposób jej montażu w bucie.

Tutaj po raz kolejny OUTDRY ma przewagę nad tradycyjnymi skarpetowymi membranami. Jak pisaliśmy wcześniej membrana skarpetowa typu Goretex to nic innego jak but z wszytą do środka skarpetą z membrany. Wygląda to następująco – mamy zewnętrzną skórę buta – pod nią wewnątrz buta mamy wszystko to co zazwyczaj się tam znajduje a mianowicie wypełnienia z gąbki obuwniczej podszewkę materiałową lub skórzaną i na to wszystko dodatkowo wszytą skarpetę z membraną. Woda na takiego buta działa następująco. Po jakimś czasie nawet najlepsza skóra wodoodporna w końcu przemaka a woda dostaje się do środka buta. Nasiąkają po kolei materiały użyte na podszewkę. O tym że gąbka nawet obuwnicza bardzo lubi wodę pisać nie trzeba. Woda wypełnia wnętrze buda i dociera do skarpety z membrany. Tutaj zazwyczaj jeśli oczywiście skarpeta membranowa jest dobrze uszyta i zabezpieczona wędrówka wody w bucie się kończy. Stopa pozostaje sucha ale w bucie jest mnóstwo wody, którą trzeba dodatkowo dźwigać. Poza tym wysuszenie tak przemoczonego buta też nie jest proste.

Z membraną OUTDRY jest inaczej. W tej technologii wygląda to tak – mamy wodoodporną skórę zewnętrzną buta. Na jej wewnętrznej stronie jest wprasowana termicznie, bezszwowa membrana, za nią cała reszta, a więc wspomniane wyżej materiały wewnętrzne, gąbki obuwnicze i materiały podszewkowe. Podczas użytkowania w mokrym terenie – woda – która po jakimś czasie ""upora" się z wodoodporną skórą trafia od razu na barierę nie do przejścia – membranę OUTDRY. Dzięki temu wszystkie materiały wewnątrz buta oraz stopa pozostają suche, a but tylko nieznacznie i nieodczuwalnie zwiększa swoją wagę.

Imię i nazwisko
Adres email
Numer telefonu
Wiadomość
Polecamy również
FB